KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8939061
nr 893 9061
Bertil Landelius
(1912-1985), Sverige
Pastell, Bertil Landelius (1912-1985), signerad, 35x47
Bertil Landelius, svensk målare född i Malmö 1912, död 1985.
Utrop:
500 kr
måndag 12 maj 2014
kl 18:07:40
Bertil Landelius
Läs mer om Bertil Landelius